تأثیر LED در جوانسازی پوست

جوانسازی با نور LED، لیزر IPL و نور مادون قرمز و اثرات جوانسازی پوست

پوست شما برای زنده ماندن باید مرتبا سلول های جدید تولید کند تا این سلولهای جوان جایگزین سلول های مرده شوند. انسانها همانند گیاهان به طول موج مشخصی برای رشد نیاز دارند. پوست شما توانایی جذب نور را دارد و از آن به عنوان منبعی برای سرعت بخشیدن به بازسازی سلول ها استفاده می کند.

http://dr-light.ir

جوانسازی با نور LED و لیزر IPL  تابش نور مادون قرمزی است که فعالیت سلول را سرعت می بخشد و از این طریق تولید کلاژن و الاستین را افزایش می دهد. اینها پروتئین های لازم برای استحکام و انعطاف پوست شما هستند.
جوانسازی با نور روند فتوسنتز گیاهی را در سلولهای پوست انسان انجام میدهد. همانطور که گیاهان از کلروفيل برای تبدیل نور خورشید به بلوکهای خورشیدی استفاده می کنند سلولهای خود بدن را به تولید پروتئین وا می دارد. تولیدات درمانی با نور LED مثل LFT9000، ول بیم و سوپرنوا این توانایی را دارند که بطور مصنوعی بدن را به ساخت پروتئین های جدید وا دارند.
این نوع جوانسازی نور را از اپیدرم پوست شما تا فیبروبلاست می تاباند که منجر به تولید پروتئین های ساختاری مانند کلاژن و الاستین می شود. وقتی که نور به سیتوکروم های درون میتوکندری فیبروبلاست برخورد میکند موجب تسریع سیستم انتقال انرژی می شود. که در نتیجه آن سلول های پوست پروتئین های ساختاری بیشتری تولید می کنند که ظاهر بهتر و نرمی بیشتری به پوست شما می دهد.  درست مانند بوتاکس  اما بدون درد و دارو.
جوانساز نوری با ارسال پرتوهای نور به داخل سلولها سرعت  ساخت ATP  توسط میتوکندری را به 10 برابر بیشتر تقویت میکند. این امر فعالیت سلول را می افزاید که منجر به تولید کلاژن و الاستین بیشتر و سایر مواد موردنیاز برای پوست می شود.
تمامی موجودات زنده، گیاهان و حیوانات برای ادامه حیات نیاز به تامین مداوم انرژی دارند. برای تمامی فرایندهایی که عضو را زنده نگه می دارد انرژی مصرف می شود. بعضی ازاین فرایندها پیوسته در حال انجامند مثل متابولیسم غذا، سنتز مولکولهای بزرگ مثل پروتئین و DNA و انتقال مولکولها و یونها در عضو. سایر فرایندها در زمانهای مشخصی انجام می شوند مثل انقباض ماهیچه و سایر حرکت سلولها. البته قبل از استفاده از انرژی باید اول آن را به فرم قابل استفاده برای عضو تبدیل کرد. این کار توسط ATP صورت می گیرد.
پرتوهای نوری که از مادون قرمز تابیده می شوند را میتوان از تابش نور خورشید هم دریافت کرد.با وجود اینکه اینها نور طبیعی هستند تنها مشکل اینجاست که به همراه این نورها شما پرتوهای مخرب و خطرناک خورشید هم که مضرات آنها بیش از فوایدشان است دریافت می کنید. اما اگر فقط مادون قرمز بر پوست شما تابیده شود شما فقط پرتوهای خوب را که به تولید کلاژن و الاستین و در نتیجه سلامت، نرمی و درخشندگی پوست شما کمک می کند دریافت می کنید. هرچه کلاژن و الاستین پوست شما بیشتر باشد نرمی، لطافت و شفافیت آن بیشتر می شود.
نور مادون قرمز سلول ها را به تولید سایر مواد لازم برای احیای پوست وا می دارد. دکتر هری ولن  می گوید ” نور توسط میتوکندری جذب می شود و متابولیسم انرژی در سلولها و استخوانها، همچنین پوست و بافت های زیرین را سرعت می بخشد”.
به گفته دانشمندان در دانشکده پزشکی ویسکانزین : آزمایشگاه ما با بکاربردن نور NASA LED و اکسیژن هایپر باریک توانسته روند درمان جراحات حیوانات آزمایشگاهی را بهبود بخشد. علاوه بر این تنها با استفاده از نور NASA LED توانسته سنتز DNA در فیبروبلاست و ماهیچه را تا پنج برابر افزایش دهد.
درمان با نور LED بطور تصادفی 40 سال پیش توسط ناسا کشف شد. به این صورت که  فضانوردانی که در فضا دچار جراحت میشدند تا زمانی که به زمین برنمی گشتند درمان نمی شدند. دانشمندان علت این اتفاق را نمی دانستند تا اینکه گیاهانی را درون فضاپیما به منظور تامین میوه و خوراکی برای طولانی مدت درسفرهای فضایی قرار دادند. دانشمندان متوجه شدند که نور مادون قرمزی که برای رشد گیاهان استفاده میشد باعث بهبود زخم فضانوردان می شد. زخم فضانوردان پیش از بازگشت به زمین بهبود می یافت. از این رو دانشمندان ناسا به این نتیجه رسیدند که طیف قرمز نور طیف درمانگر و طیف فرابنفش طیف مخرب پوست است.