همه افراد بخصوص بچه‌ها به نقاشی کشیدن علاقه دارند اما کسب مهارت‌های لازم نقاشی برای کودکان، زمان زیادی می‌برد. ردیابی و نقاشی کشیدن از رو، کاری خوب برای کپی برداری از تصویر و یادگیری است اما این کار خیلی امروزی نیست. FollowGrams، یک پروژکتور است که بر روی نقاشی کودکان تمرکز دارد و به آنها قدم به قدم، نقاشی کشیدن و انتقال نقاشی دیگر بر روی کاغذ را یاد می‌دهد.

این پروژکتور یک دستگاه رومیزی است و برای کودکان بالای ۵ سال کاربرد دارد. اندازه آن هم ۲۷x19x33 سانتی متر است.

دو راه برای استفاده از FollowGrams وجود دارد. اولی استفاده از اپلیکیشن اندرویدی یا iOS است که با کمک آن می‎توان از طریق بلوتوث تصویر را روی پروژکتور ارسال کرد. زمانی که تصویر مورد نظر در دستگاه انتخاب شد، فیلتری روی آن اعمال می شود تا آن را شبیه یک نقاشی خطی کند و برای نقاشی از روی آن آماده شود. پس از آن با نور روی کاغذ می‌افتد و شخص می‌تواند از روی آن نقاشی کند.

حالت دوم که جالب‌تر هم هست، یادگیری نقاشی از تصاویر مختلف است. برای اینکار، باید خطوطی که روی کاغذ می‌افتد را دنبال کرد تا یک تصویر ساخته شود. این روش مهارت‌های افراد را افزایش می‌دهد.

این تصاویر از طریق کارت حافظه وارد دستگاه می‌شوند. این دستگاه اعداد و حروف را هم به کودکان یاد می‌دهد. دکمه‌های بزرگ روی این دستگاه هم استفاده از آن را آسان‌تر می‌کند. اما سایه‌هایی که روی کاغذ می‌افتد یک مشکل بزرگ در استفاده از پروژکتور FollowGrams به شمار می آید. برق این پروژکتور از یک آداپتور برق AC یا باتری دی (D) تامین می‌شود که با باتری تا هشت ساعت کار می‌کند.

با اینکه FollowGrams باعث افزایش مهارت در نقاشی می‌شود، از طرفی باعث کاهش خلاقیت هم می‌شود. از این رو باید از آن در جهت کاری که برایش ساخته شده یعنی تنها یادگیری شیوه‌ و تکنیک‌های نقاشی استفاده کرد.

این پروژه هم اکنون در وبسایت Kickstarter در حال تامین بودجه است. بودجه مورد نیاز آن هم ۲۰,۰۰۰ دلار است که بیشتر آن تامین شده است.

 

منبع: newatlas